Home Warsztaty muzyczno-liturg.

Dynamicznie w teorię i praktykę

 

24.02.24 w domu Sióstr Uczennic Krzyża odbyły się warsztaty wokalne. Rozpoczęliśmy wspólną modlitwą i wykładem s. Beaty o muzyce liturgicznej. Siostra przedstawiła nam istotne różnice między muzyką religijną, kościelną, a muzyką liturgiczną. Przypomniała również że Liturgii nie można traktować jako swojej własności. Jej Twórcą jest sam Bóg, my mamy ten ogromny przywilej i zaszczyt w niej uczestniczenia.

 

Naszym zadaniem zatem, jako animatorów, jest służba, zgodna z zasadami Liturgii, określonymi w dokumentach Kościoła. (np. w Ogólnym Wprowadzeniu do Mszału Rzymskiego)


Kolejnym etapem warsztatów była współpraca z p. Małgorzatą Kowalik, która wprowadziła nas dynamicznie w teorię i praktykę prawidłowej emisji głosu. Otrzymaliśmy bogatą wiedzę na temat działania naszego instrumentu muzycznego, którym, jak się okazało - jest całe nasze ciało i mnóstwo mięśni, o których istnieniu nie zdawaliśmy sobie sprawy. :)

 

P. Małgorzata podzieliła się z  nami niezwykłym darem dodawania odwagi uczestnikom warsztatów i otwierania się, śpiewania na forum. Panowała radosna, swobodna atmosfera, dzięki czemu łatwiej było pokonywać własne słabości i ograniczenia.

 

Warsztaty zakończyliśmy dziękczynieniem naszemu Panu za dar talentów, którymi nas obdarzył, a którymi z tak wielką radością Mu służymy. ❤

Justyna

 

zdjęcia w GALERII

 

 


 

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą po prostu śpiewać lepiej, odkrywając swoje możliwości głosowe

pod okiem specjalisty i doświadczonego pedagoga, wieloletniego nauczyciela głosu.


W czasie spotkania usłyszymy trochę wiedzy teoretycznej z zakresu śpiewu liturgicznego jak i emisji głosu.

Warsztat bazować będzie w większości na znanych utworach.


Zapraszamy zarówno tych, którzy już posługują w swoich parafiach jako kantorzy, animatorzy muzyczni, uczestnicy scholi czy chóru,

jak i tych, którzy dopiero "stawiają  pierwsze kroki w śpiewie". Będzie można na spokojnie przyjrzeć się swoim trudnościom i znaleźć sposoby na ich przezwyciężenie.

 

Spotkanie rozpoczniemy o godz. 9.30. Zakończenie planowane jest na godz. 16.30 - 17.00

Miejsce: ul. Kościelna 4a, Szczecin CFŚ


Podczas spotkania będzie czas na ciepły posiłek oraz przerwa na kawę.

Uczestnicy otrzymają materiał nutowy potrzebny do zajęć.

Zalecane jest zabranie ze sobą notatnika.

 

Przyjmowanie zgłoszeń zakończone

 

 

Dr Małgorzata Kowalik - Wieloletni pedagog emisji głosu indywidualnej i zbiorowej w mowie i w śpiewie. Wokalistka i dyrygentka oraz konsultantka wokalna wielu szczecińskich i nie tylko szczecińskich chórów i solistów. Często zapraszana do udziału jako członek jury w konkursach chóralnych i wokalnych. Inicjatorka uczelnianych warsztatów emisji głosu dla środowiska chóralnego oraz wydziałowych koncertów charytatywnych dla potrzebujących  osób i organizacji. Reprezentowała Akademię Sztuki jako czynny uczestnik konferencji naukowych wygłaszając referaty podsumowujące własne doświadczenia pedagogiczne i dyrygenckie. Wiele lat pełniła funkcję Kierownika Zakładu Emisji Głosu. Aktywna dyrygentka i kierownik artystyczny Kameralnego Chóru „Concertino” działającego w Książnicy Pomorskiej, z którym koncertuje w środowisku, w Polsce oraz poza granicami kraju.


----------------------------------------------------------

Zainteresowanych poprowadzeniem warsztatów dla własnej scholi, chóru czy grupy animującej śpiew,
prosimy o kontakt:

mail: warsztaty.muzyka.liturgia@gmail lub tel. 797 250 228.

----------------------------------------------------------------------------------------------------

UWAGA!
Na bazie warsztatów zrodziła się nowa inicjatywa - SZCZEGÓŁY tutaj.

Wszystkich zainteresowanych tworzeniem, organizacją, dzieleniem się nowymi pomysłami
prosimy o kontakt.